Четвер, 01 червня 2023 10:25

Понад 60% українців у Польщі планують повернутися додому

За даними соціологічного дослідження "Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи", представленого в Медіацентрі Україна - Укрінформ, понад 60% українців, що проживають у Польщі, мають намір повернутися додому. Причиною цього рішення є турбота про близьких та фінансові труднощі, пов'язані з утриманням у Польщі. Зазначене дослідження також вказує, що серед опитаних працівників з України 60% стали мігрантами до початку конфлікту, тоді як 40% їх складають воєнні біженці, що прибули після 24 лютого 2022 року.

Понад 67% респондентів, що взяли участь у дослідженні, представляють собою жінок. Зокрема, серед воєнних біженців жінки складають 92%. Близько 50% опитаних громадян приїхали до Польщі з дітьми. Також виявлено, що 35% українців, що проживають у Польщі, володіють польською мовою на доброму рівні.

Вчені, що провели дослідження, зазначили, що 62% опитаних висловили намір повернутися до України у найближчому або довшому майбутньому. У той же час, серед воєнних біженців 30% виявили бажання залишитися в Польщі. Крім того, 50% українців у Польщі заявили про свій намір подавати документи на отримання посвідки на проживання.

У результатах опитування серед респондентів, які розглядають можливість залишитися в Польщі, було виділено такі стимули: наявність друзів та знайомих у Польщі, доброзичливе ставлення поляків до громадян України, культурна близькість Польщі як сусіда, схожість наших мов та більша легкість знайти роботу в Польщі.

У той же час, респондентам, які розглядають можливість повернутися до України, заважають наступні фактори: переживання за близьких, брак коштів для проживання, труднощі у пошуку роботи, обмежений доступ до медичних послуг, економічна ситуація в Польщі та обмежене знання польської мови (цей фактор обрали 10% довоєнних мігрантів та 25% воєнних біженців).

Опитування проводилося серед довоєнних мігрантів та воєнних біженців у різних містах Польщі, зокрема Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Ґданську, Познані, Любліні, Жешуві, Бидґощі, Ґожуві, Олмжі, Тарнові, Тчеві, Ополе, Устроні, Шидловці та Вадовіце, з 4 по 13 березня 2023 року. Опитування проводилося безпосередньо, українською мовою, за методом інтерв'ю "з обличчя до обличчя" (F2F). Загалом, було опитано 500 осіб.

Читати 87 разів

Створення сайту

євангельські християни баптисти