Під час Всесвітнього економічного форуму Михайло Федоров зустрівся з адміністратором USAID Самантою Пауер, щоб обговорити подальше партнерство у просуванні досвіду цифрової трансформації України. Наші новації у наданні послуг викликають великий інтерес та попит серед інших держав. Вже понад 10 країн активно вивчають та планують перейняти досвід Дії. Перший застосунок на базі Дії розпочав роботу в Естонії.
Ми продовжуємо підкорювати світ та масштабуватись за фінансової та технічної допомоги партнерів. Для розробки підходу до запровадження аналога Дії в інших країнах USAID планує надати близько 650 тисяч доларів допомоги. Це дозволить підтримати потенційних країн-партнерів у розробці єдиного застосунку для надання державних послуг. Досвід України у розбудові цифрової держави допоможе іншим країнам надавати зручні послуги та ефективного ними управляти.
YOUTUBE КАНАЛ "ПІД КЛЮЧ"
За підтримки USAID з перших днів роботи Міністерства ми створили застосунок і портал та 80% державних послуг, якими сьогодні користуються українці в Дії.
Дякуємо партнерам за спільний вектор у розвитку державного сервісу та цифровізації у світі.
USAID планує розпочати обговорення з іншими країнами щодо потенційного використання Дії як шаблону для створення власних застосунків, зазначила Пауер. Ці обговорення відбуваються на форумі у Давосі, де присутній голова Мінцифри Михайло Федоров.
Керівниця USAID також зазначила, що уряд Молдови вже висловив інтерес до українського підходу до електронного урядування. Пауер також сподівається на партнерство з країнами глобального півдня. Використання моделі Дії буде корисним для економічного зростання та прозорості уряду, вважає очільниця USAID. За її словами, було виділено $650 000 на проведення техніко-економічних обґрунтувань у країнах, які виявили інтерес до Дії.