AI-платформи, які зупиняють помилки штучного інтелекту ще до введення в експлуатацію: новий тренд у світі технологій
Якщо ви не помітили, то все більше коду, який генерується сьогодні, є "AI-допоможеним". Насправді, Скотт Гатрі, виконавчий віце-президент Microsoft з питань хмарних технологій і штучного інтелекту, оцінив у березні, що понад 40% коду, який розробники завантажували до інструменту розробника штучного інтелекту GitHub Copilot, був як "створений штучним інтелектом, так і не модифікований".
Тепер цей тренд спричиняє народження стартапів, які обіцяють уникнути проблем з кодом, покращеного за допомогою штучного інтелекту, та інвестори приділяють цьому увагу.
На цьому тижні стартап з Ізраїлю Digma оголосив про залучення 6 мільйонів доларів в рамках фінансування першого раунду для платформи з безперервного зворотного зв'язку, яка працює на комп'ютерах розробників і допомагає аналізувати їх код, включаючи створений штучним інтелектом, для виявлення проблем. Вчора платформа для тестування з Сан-Франциско під назвою Kolena також оголосила про власне фінансування - 15 мільйонів доларів - для створення інструментів для тестування, бенчмаркінгу та підтвердження продуктивності моделей штучного інтелекту.
Сьогодні, молода чотирьохособова стартап-команда Braintrust з заливом $3 мільйонів виходить на світло фінансового ринку. За словами співзасновника та CEO Анкура Гойяла, Braintrust схожа на "операційну систему для інженерів, які розробляють програмне забезпечення зі штучним інтелектом", що допомагає їм уникнути поганих результатів від моделей штучного інтелекту. Розробники, які створюють чат-боти для підтримки клієнтів, можуть використовувати технологію Braintrust, щоб переконатися, що їхні чат-боти надають точні відповіді на запитання, а не вигадують хибну інформацію.
Як і багато інших стартапів, що обіцяють здатність створювати більш надійне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту, Braintrust має досвідчених інвесторів. Серед його інвесторів відомий ангельський інвестор Елад Гіль, який допоміг інкубувати перший продукт Braintrust. (Гіль підкреслив раунд для нас, назвавши шеститижневу компанію "доброю".) Серед інших значущих інвесторів можна виділити Адама Д'Анджело з Quora, Клема Деланга з бульозного AI-стартапу HuggingFace та співзасновника OpenAI Грега Брокмана.
Чи зможе вражаючий інвестиційний синдикат допомогти Braintrust вийти на передній план - це відкрите питання. Проте, забезпечення того, щоб код із штучного інтелекту не ламав робочий процес компанії, - це щось, як вважає Гойял, що він був майже народжений це вирішувати.
Як дитина лікарів, Гойял виріс у Піттсбурзі і думав, що теж стане лікарем. "Великий хлопець" у підлітковому віці, він каже, що урок лінійної алгебри в школі, на якому він дізнався про алгоритм PageRank від Google, змінив його життя. ("У мене мурашки по шкірі, коли я про це говорю", - каже він.) Він перейшов від біології, вивчав комп'ютерні науки в Університеті Карнегі-Меллона, а потім "з надмірної нудьги" знявся з навчання на третьому курсі, щоб побудувати систему реляційних баз даних у MemSQL, одного з перших учасників Y Combinator. Понад п'ять років потому, Гойял заснував свою власну компанію, Impira, і коли Figma придбала цю компанію в кінці минулого року, Гойял став керівником її платформи машинного навчання.