Середа, 04 січня 2023 14:43

Україна створила недорогу версію систем MacGyver, на розробку яких Пентагон витратив купу грошей

Україна оцифрувала свої бойові сили на нитки Сили Києва об’єдналися під російські атаки, створивши недорогу версію систем MacGyver, на розробку яких Пентагон витратив десятиліття.

Україна досягла заниженої версії того, на що Пентагон витратив десятиліття і мільярди доларів: винищувачі, об’єднані в цифрову мережу, розвідувальні дані та зброю.

Імпровізована мережа безпілотників, винищувачів і зброї Києва, пов’язана через супутниковий зв’язок і спеціальне програмне забезпечення, надає своїм солдатам рівень інтелекту, координації та точності, що дозволило спочатку переважаючим за чисельністю та озброєнням силам бігати по колу навколо величезних, але незграбних армій Росії.

 

Українська серія систем, побудована в основному на стандартному обладнанні, залишається далекою від широкомасштабних і надзвичайно амбітних зусиль американської армії з оцифрування , які розвивалися та розширювалися разом із технологічним прогресом і носять такі назви, як мережецентрична війна . Міністерство оборони прагне до масштабу мережі, безпеки та пропускної здатності, які значно перевищують амбіції України.

Тим не менш, кажуть ветерани проектів оцифрування в США та їхніх союзниках, успішне створення віртуальної командно-контрольної системи на ходу дає Заходу цінні уроки, зокрема щодо необхідності експериментувати та залучати невійськових експертів.

«Урок полягає в тому, що ви повинні впроваджувати інновації, а ми — ні», — сказав Глен Грант, британський підполковник у відставці, який має досвід оцифрування військових засобів, який із 2014 року працював із збройними силами США та України над оборонною реформою. За його словами, бюрократичні західні військові «надто повільні та важкі», щоб швидко застосовувати нові технічні рішення для вирішення проблем на полі бою.

Технічно підковане населення України оновило техніку партизанської війни для цифрової епохи . Повстанці завжди перетворювали підручні засоби на зброю — від бамбукових шипів до коктейлів Молотова. В Україні, де проживає процвітаюча індустрія технічного аутсорсингу та хакери, які діють поза законом, мотивованими людьми часто є інженери програмного забезпечення, які підключаються за допомогою цифрових сервісів, таких як зашифрований месенджер Signal, і мережі таких компаній, як SpaceX Ілона Маска . І їхніми інструментами стали мобільні додатки, 3D-принтери та споживчі дрони.

«Противник 20 років готувався до повноцінної [технічної] війни. Ми зробили технологічний стрибок за 10 місяців», – написав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Twitter минулого тижня .

Підрозділи модифікують готові дрони за допомогою ременів, які вони можуть дистанційно випускати, щоб скидати гранати на позиції противника. Солдати-добровольці використовують свій досвід у приватному секторі, розробляючи програмне забезпечення для управління корпоративними ресурсами для транснаціональних компаній, щоб автоматизувати нарахування заробітної плати на передовій. Одна українська компанія створює дистанційно керовані електромобілі, на які можна встановити важкі кулемети або інший вантаж.

А українські програмісти оновили систему, яку військові називають Delta, щоб надавати місцевим командирам розвідувальні дані з поля бою в режимі реального часу, отримані з безпілотників і спотерів, які проживають в окупованих Росією частинах України.

Читати 18 разів

Створення сайту