П'ятниця, 28 жовтня 2022 10:10

Система контролю бою Delta - розробка України

Україна показала НАТО унікальну систему керування боєм та стеження за противником

Система Delta українського розроблення призначена для контролю бою та всеосяжного стеження за ворогом. Вона забезпечує об'ємне розуміння поля бою в режимі реального часу.

На спеціалізованому закритому заході Tide Spirit українська делегація представила унікальне military-tech-рішення — платформу Delta. Систему презентував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Україна є найкращим полігоном, оскільки ми маємо можливість перевірити всі гіпотези в бою та запровадити революційні зміни у військовій техніці та сучасній війні. І я вірю, що у партнерстві з країнами НАТО, особливо щодо розвитку технологічних можливостей, ми швидше здобудемо заслужену перемогу. Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації

Систему створили у Центрі інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони за стандартами НАТО, тому вона сумісна з аналогічними рішеннями, які використовують армії країн-членів альянсу.

Система контролю бою Delta: що вона може?

Система призначена для збирання, оброблення та відображення інформації про ворожі та свої сили на полі бою. Delta дає змогу підрозділам, командирам і техніці бачити наживо все, що відбувається на полі бою. Delta інтегрує на цифрову мапу всю інформацію про противника від різноманітних джерел і розвідки. Система може працювати на будь-якому пристрої — ноутбуці, планшеті або телефоні. Система оснащена сучасними засобами моніторингу підозрілої активності. Кіберпідрозділи союзників України від 2021 року постійно перевіряють систему на вразливості, спроби проникнення, витік даних тощо.

Tide Spirit — один із ключових майданчиків НАТО для обміну ідеями з адаптації альянсу до технологічних змін та впровадження military-tech-рішень.

Система ситуаційної обізнаності "Дельта", яка збирає дані про розташування противника та про інші погрози.

Інструмент забезпечує більшість процесів, необхідних для ведення бойових дій. З початком широкомасштабного вторгнення військ РФ її активно застосовують на полях битв. Першого тижня три співробітники наносили мітки на карту, орієнтуючись на повідомлення з онлайн-чатів, потім почали координувати безпілотники, залучати дані від мобільних операторів та Держгеокадастру, супутникові знімки, а також інформацію, яку громадяни повідомляють через чатбот "ЄВоріг". Виходить загальна картина, орієнтуючись на яку ЗСУ завдають ударів.

Читати 28 разів

Створення сайту